İL HAYAT BOYU ÖĞRENME HALK EĞİTİMİ PLANLAMA VE İŞBİRLİĞİ KOMİSYONU TOPLANTI KARAR ÖZETİ

İL HAYAT BOYU ÖĞRENME HALK EĞİTİMİ PLANLAMA VE İŞBİRLİĞİ KOMİSYONLARI  TOPLANTI KARAR ÖZET FORMU
TOPLANTININ ADI: İl Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitim Planlama ve İşbirliği Komisyonu

TOPLANTININ DÖNEMİ : 2017/02
TOPLANTI TARİHİ          : 26/09/2016
TOPLANTI YERİ              : Kırşehir Öğretmenevi Toplantı Salonu


TOPLANTIYA KATILANLAR: Adnan KAYIK Vali Yardımcısı, Emre ŞAHİNCİ Kırşehir Belediye Başkan Yardımcısı, Jan. Yarbay Durmuş YÖNDEM, İl Emniyet Müdür Yardımcıı Muharrem ÖZYAZICI, İl Özel İdaresi Yazı İşleri Müdürü Emin GÜLÇİÇEK, İl Milli Eğitim Müdür V. Şevket KARADENİZ, Gençlik Merkezi Müdürü Halil SÜRSAVUR, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık  Müdürü Kenen ŞAHİN, Aile ve Sos. Pol. İl Müdürü Ramazan BAYKARA, Çalışma ve İş Kurumu Şube Müdürü Ahmet Hamdi ÜNAL,İl Kültür ve Turizim Müdür Yrd. Eyüp TEMUR, İl Sosyal Güvenlik Müdürlüğü İl Müdürü Mehmet AKDENİZ, İl Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürü Şinasi KAYA, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Kenan YANIK,  İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Ahmet BAŞAR, Koordinatör Marrif Müf. Galip GÖKTÜRK, Merkez  Halk Eğitim Merkezi ve Aso Müdürü Turgut ÇETİNKAYA,Cacabey Ortaokulu Müdürü Hayati BARÇA, , Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ayhan YOLAL, Merkez  Halk Eğitim Merkezi ve Aso Müdür Yrd. Güngör DEMİRKIRAN, Eğitim Bir Sen Temsilcisi Mehmet KORKMAZ.
TOPLANTIYA KATILAMAYANLAR:Ahi Evran Üni. Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Adem TAŞDEMİR, Adliye Müdürü Halil ŞİMŞEK, Orman İşletme İl Müdürü Reşat KARACA, , Esnaf ve San.  Od. Bir. Bşk. Fatih TOKMAK, Aşıkpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Cumhur OKATAN, Türk Eğitim Sen Temsilcisi Hüdai PAKEL,  Eğitim – İş Sen Temsilcisi Levent AKÇA,
KARAR ÖZETİ
1-2016-2017  Eğitim Öğretim Yılında yapılan 1. Toplantının değerlendirilmesi yapıldı.
2-2016-2017 Eğitim Öğretim Yılında yapılan ve 2017 - 2018 Eğitim Öğretim Yılında yapılacak faaliyetler kararlaştırıldı. 
3-İlimizde açılacak olan okuma yazma kursların yaygınlaştırılması için yapılan çalışmalar sunuldu.
4-İlimiz Halk Eğitim Merkezi Müdürlükleri ile diğer kamu ve özel kurumlarla işbirliği içerisinde açılan ve açılması planlanan mesleki ve genel kurslar hakkında bilgiler verildi.
5-Hayat Boyu Öğrenmeye katılma oranının artırılması ve  Okullarımızda açılabilecek kurslar ve seminerler hakkında bilgiler verildi.
6-İlçe Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve işbirliği komisyonu toplantı tutanaklarının karar özetlerinin değerlendirilmesi yapıldı.
7-Belediye ve diğer kurumların dersliklerinin  Halk Eğitim Merkezince faal bir şekilde kullanılması dile getirildi.
8-Piyasanın kalifiye eleman ihtiyacını karşılanması, ara eleman ve istihdam sorununu çözmek amacıyla ortaokul seviyesinden itibaren öğrenci ve velilerin yönlendirilmelerine teşvik edilmesi kararlaştırıldı.
9-Dilek ve Temenniler,
10-Kapanış.