İL HAYAT BOYU ÖĞRENME HALK EĞİTİMİ PLANLAMA VE İŞBİRLİĞİ KOMİSYONLARI TOPLANTI KARAR ÖZET FORMU

 

 

İL HAYAT BOYU ÖĞRENME HALK EĞİTİMİ PLANLAMA VE İŞBİRLİĞİ KOMİSYONLARI TOPLANTI KARAR ÖZET FORMU

 

TOPLANTININ ADI: İl Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitim Planlama ve İşbirliği Komisyonu
TOPLANTININ DÖNEMİ : 2015/01
TOPLANTI TARİHİ          : 29/09/2015
TOPLANTI YERİ              : Kırşehir Öğretmenevi Toplantı Salonu
TOPLANTIYA KATILANLAR: Zekai ERDEM Vali Yardımcısı, Zeynep VATANUĞRUNA Kırşehir Belediye Aile Yaşam Merkezi Sorumlusu ve Özlem ACAR ÖZCAN Kırşehir Belediye Kadın Aktivite Merkezi Koordinatörü, İl Emniyet Müdür Yrd. Murat TUĞRUL, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yrd. Mustafa TAŞ, İl Milli Eğitim Müdürü Osman ELMALI, Gençlik Hiz.Spor İl Müdürü Şaban GÜNEŞ,   İl Gıda Tarım ve Hayv. Müdürü Kenan ŞAHİN, Aile ve Sos. Pol. İl Müdürü Ramazan BAYKARA, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ömer Faruk AKYOL, Orman İşletme Müdürü İlkay GÜNDOĞDU, İl Kültür ve Turizm Müdür Yrd. Eyüp TEMUR, İl Sosyal Güvenlik Müdürlüğü İl Müdürü Mehmet Sait GÖKSU, İl Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürü Şinasi KAYA, Esnaf ve San. Od. Bir. Bşk. Fatih TOKMAK, Tic. ve San. Odası Personeli Cem ŞAHİN, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü İbrahim DOĞAN, Merkez Halk Eğitim Merkezi ve Aso Müdürü Turgut ÇETİNKAYA, Merkez Halk Eğitim Merkezi ve Aso Müd.Yrd. Güngör DEMİRKIRAN, Cumhuriyet Ortaokulu Müdürü Hayati BARÇA, Aşıkpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Cumhur OKATAN, Mesleki ve Teknik Anadolu
TOPLANTIYA KATILAMAYANLAR: Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim SONKAYA,ER, Jan. Binbaşı Seyit Ali ARSLAN, Ahi Evran Üni. Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Tekin ÇELİKKAYA, Marrif Müf. Bşk. Bekir TEKCAN, Türk Eğitim Sen Temsilcisi Hüdai PAKEL, Eğitim Sen Temsilcisi Osman BATI , Eğitim – İş Sen Temsilcisi Ferhat DELLAL.
KARAR ÖZETİ
1-2014 - 2015 Eğitim Öğretim Yılında yapılan 1. Toplantının değerlendirilmesi yapıldı.
2-2014-2015 Eğitim Öğretim Yılında yapılan ve 2015 - 2016 Eğitim Öğretim Yılında yapılacak faaliyetler kararlaştırıldı. 
3-İlimizde okuma yazma kursların yaygınlaştırılması için yapılan çalışmalar sunuldu.
4-İlimiz Halk Eğitim Merkezi Müdürlükleri ile diğer kamu ve özel kurumlarla işbirliği içerisinde açılan ve açılması planlanan mesleki ve genel kurslar hakkında bilgiler verildi.
5-Hayat Boyu Öğrenmeye katılma oranının artırılması ve Okullar Hayat Olsun Projesi çerçevesinde Okullarımızda açılabilecek kurslar ve seminerler hakkında bilgiler verildi.
6-İlçe Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve işbirliği komisyonu toplantı tutanaklarının karar özetlerinin değerlendirilmesi yapıldı.
7-İlimiz merkez ve ilçelerinde Ortaöğretim öğrencilerine yönelik olarak verilen değerler eğitimi konulu seminer uygulamalarının değerlendirilmesi yapıldı.
8-Dilek ve Temenniler,
9-Kapanış.