İl İstihdam Mesleki Eğitim Kurulu toplantısı 26 Ekim 2016 Çarşamba günü, Artvin Valiliği Çoruh Toplantı Salonunda Vali Yardımcısı Mutlu ALMALI'nın başkanlığında gerçekleştirildi.

 26  Ekim  2016 tarihinde yapılan İl İstihdam Mesleki Eğitim Kurulu Kararları 

     İlimiz, İl İstihdam ve Mesleki  Eğitim  Kurulunun 2016 yılı Ekim  ayı olağan toplantısını, Vali Yardımcısı Sn. Mutlu ALMALI  başkanlığında 26 Ekim 2016 tarihinde  Valilik Toplantı salonunda yapılmıştır.

     Vali Yardımcısı Mutlu ALMALI tarafından yapılan açılış konuşmasından ardından gündem

maddelerinin görüşülmesine   geçilmiştir.

      Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Cevdet ERTÜRK tarafından İl Müdürlüğümüzün 2016 yılı 9 (dokuz) aylık dönemde gerçekleştirilen faaliyetleri ile konularında  sunumlar yapılmıştır.2016 yılı İşgücü Piyasası Analiz Raporu sunumu yapılmıştır. Gündem maddeleri  üzerinde yapılan görüşmeler sonucunda aşağıdaki kararlar alınmıştır.

 

 

1-       İŞKUR İL Müdürlüğünce verilecek kurslarda ilgili kurumlarla koordineli çalışarak projenin bütün süreçlerine katkı sağlanmalı.

2-      Filoğrafi sanatçısı, organik bebek yapım işçisi, sepet örücülüğü ve deri konfeksiyon makinecisi kurslarının açılmasına.

3-      İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı orta öğretim okullarında;

Merkez Ayhan ŞAKENK Mesleki ve Teknik Lisesinde ; giyim Üretim teknolojileri  alanı ve el sanatları teknolojileri alanlarının kapatılmasına,

Borçka  Mesleki ve Teknik  Anadolu Lisesinde; Bilişim Teknolojisi , Muhasebe ve finansman,

alanlarının kapatılmasına,

Borçka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde;  Yiyecek ve İçecek hizmetleri , konaklama ve seyahat hizmetleri , el sanatları teknolojisi dallarının açılmasına;

 

      Oy birliği ile karar verilmiştir.

 

            (İmza Sirküsü İmzalıdır.)